x

Položení dotazu

Vyplňte, prosím, následující formulář:

Poradna

Potřebujete-li poradit, neváhejte a klikněte na tlačítko Položit dotaz a vyplňte jednoduchý formulář. Odpoveď našeho zubního lékaře obdržíte e-mailem. S Vaším souhlasem případně některé dotazy uveřejníme zde v poradně. Samozřejmě anonymně pod přezdívkou a bez jakýchkoliv osobních údajů.

Položit dotaz
Jana L.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jsem v 15. týdnu těhotenství a mám hodně oteklé a bolestivé dásně. Používám na ně hřebíček, ale obtíže přetrvávají. Máte nějakou radu, co na dásně zabírá? Děkuji za odpověď.

Za 2H dent, MDDr. Lenka Hyršlová

Dobrý den, progrese zánětu dásně v těhotenství je normální, mohou za to hormonální změny, které zvýší citlivost dásní na přítomnost zubního povlaku, dásně otečou a mohou i krvácet. Základní příčinou těchto problémů je ale nedostatečná ústní hygiena. Hormonální změny zánět pouze potencují, ale nevyvolávají. Bude tedy třeba, abyste zlepšila péči o chrup. Ideální je navštívit dentální hygienistku, která vám vybere pomůcky dentální hygieny včetně mezizubních kartáčků správné velikosti a naučí Vás je používat. Po zlepšení dentální hygieny obtíže ustoupí během pár dnů.

Martin N.

Dobrý den, rád bych se zeptal na váš názor, co se týká používání mezizubních kartáčků. Můj zubař mi používání nedoporučuje vzhledem k mému věku 17let. Na internetu jsem si ale přečetl, že někde se doporučují mezizubní kartáčky už i u dětí.

Za 2H dent, MDDr. Lenka Hyršlová

Dobrý den, používání mezizubních kartáčků doporučujeme od útlého věku. Pravidelné používání brání vzniku mezizubních kazů, které nacházíme již u dětí v mléčném chrupu. Brání také rozvoji zánětu dásně a ve vyšším věku chronické parodontitidě („paradentóze“). Je velmi vhodné absolvovat instruktáž dentální hygieny kvůli výběru správné velikosti kartáčků a správné techniky používání.

Jan V.

Moje zubařka mi chce vytrhnout dolní stoličku pod kterou se udělal váček. Už několikrát zub převrtávala, tak se chci zeptat jestli by se nedal ještě nějak zachránit?

Za 2H dent, MDDr. Tomáš Harvánek

Dobrý den, zde záleží na mnoha faktorech a bez řádného vyšetření není možné na otázku přesně odpovědět. Je třeba posoudit míru poškození zubu, zhodnotit rentgenový snímek, zhodnotit stav sousedních a protějších zubů atd. Samotný „váček“ ještě nemusí být důvodem k extrakci (vytržení). Díky moderním postupům (léčba kořenových kanálků) jsme schopni zachránit zuby, u kterých to ještě v nedávné minulosti nebylo možné. Pokud byste měl zájem o konzultaci, objednejte se telefonicky na 732 104 699.